31 Aralık 2010 Cuma

bu yılın son günüSaat 9'u biraz geçe güneş doğuyor.
Masamın üstünde kirli, parlak siyah, büyük bir ikea tabağı; bitmiş
sigara kutluları, 3 not defteri, hep zamansız anlarıma denk gelmiş ve aceleyle, özensiz alınmış ama fontunu korumaya çabalamış post it notlarım, 5 gündür güneşi hiç görmeden geçirdiğim günlerde 75 gram promosyonuyla beni hiç yalnız bırakmamış 825 gramlık bir nutella kavanozu, şişe çevirmece oyununun "truth" kısmında fantezilerine karıştığımı öğrendiğim gay bir arkadaşımdan kalma içinde beklemekten tükenmiş vanilyalı yeşil çay poşeti olan bir kupa ve bunun gibi sayısız her çalışma masasında görebileceğiniz ve muhtemelen hiç bir çalışma masasında göremeyeceğiniz şeyleri toplamadan evden çıkmak istemedim. Toplamak, kategorilere ayırıp yerlerine koymak da içimden gelmedi. Biraz yazayım madem dedim. Yılın son günü madem, bugüne böylesi yakışırdı.


Bahçedeki pinpon masasında toplantı yapan 5-6 karga. Sabahın bu saatinde ne konuşuyorlardır acaba? Belki ikinci dünya savaşı anıları, belki yaşlarını hiç belli etmeyecek kadar kuzguni siyah tüylerinden, belki dışarıdaki -10 derece soğuktan, belki karşıdaki polis karakolunun hiç sönmeyen ve avları görünür hale getiren ışıklarından. Belki. Kim bilir?Evden çıkacağım dedim, evet. üzerinde durmamız gereken konu bu. Bugün yılbaşı alışverişine çıkmak ve saçlarımı yeni yıl formuna getirmek için kuaföre gitmek gibi işlerim var. Kuaföre gitmek için kendime arkadaş bulamadım. En son beraber gittiğim arkadaşın saçları halen askere gidebilecek kıvamda. Anneannemin küçüklüğümden beri söylediği şey tüm enerjimin, vitaminin falan saçlarıma gittiği. Artık nasıl bir enerji&vitamin'se benimki saçlarımın rutinine uyup kuaföre gitmeye kalksam en sevgili müşterileri olabilirim.

Yeni yıl planım henüz net olmasa da multi-culti bi akşam yemeğiyle başlıyor. Sonrası içinse yüksek beklentili-über fantastisch-openbar partilere bilet almadım. Yeni yıla nasıl girersem öyle gider yalanına da bu sene inanmamayı seçiyorum. Başlangıç yapmak için otomatik neden üreten bir beynim olduğundan yılbaşı sadece günü belli bir fırsat.

güzel bi yıl olsun. iyi oynayan kazansın.

o zaman Yalın'dan gelsin

Sıcacık yatağımdan
çok çılgın partilere
bi yol bulup ben akamadım..

Bugün ilişkiler bilmece
sabah kendimle yüzleşince
çok üzgünüm kalamadım..

Hiç yorum yok: